يکي از هيجان انگيزترين و فوق العاده ترين تجارب موجود در زندگي هر فردي، عبارت از به دنيا آوردن يک فرد و يک زندگي جديدي مي باشد.

شاهد بودن تولد يک کودک، فقط يک معجزه کوچکي نمي باشد. من به عنوان پدر سه کودک افسانه اي، در مرحله اول مي دانم که معناي پدر يا مادر بودن چيست.

همچنين من به اين نکته پي برده ام که پدر يا مادر بودن، از زمان تولد نوزاد شروع نمي شود.

اين موقعيت از زماني شروع مي شود که شما به صورت جدي نسبت به دنيا آوردن يک نوزاد به دنيا – دنياي خودتان – فکر مي کنيد.

در صورتي که شما پدر يا مادر باشيد، نسبت به اين موضوع مطلع خواهيد بود که مسائل زيادي وجود دارند که در حين تفکر براي پدر يا مادر شدن، به صورت ملموسي براي ما ايجاد مي شوند.

اين وضعيت کاملا نرمال مي باشد.
سوالاتي که بايد پيش از بچه دار شدن از خودتان بپرسيدسوالاتي که بايد پيش از بچه دار شدن از خودتان بپرسيد
ما يک سري سوالاتي داريم.

از نظر کانون مشاوران ايران برخي از اين سوالات مربوط به جنبه هاي فيزيکي بارداري، درد زايمان، فراغت از زايمان و بعد از تولد نوزاد مي باشد.
برخي از سوالات مد نظر ما مربوط به پدر يا مادر بودن مي باشد:

آيا من آمادگي مناسبي براي پدر يا مادر بودن دارم؟
    در صورتي که شما يک همسر داشته باشيد، آيا ما آمادگي داريم؟
    ديدگاه من نسبت به پدر يا مادر بودن چيست؟
    من به چه نحوي مي توانم يک پدر يا مادر خوبي براي نوزاد خودم باشم؟
    ما به عنوان والدين، ممکن است که با چه چالش هايي مواجه باشيم؟
    همچنين يک سري سوالاتي را مي توانيد در رابطه با وضعيت هاي سالم و نرمال بپرسيد؟

درمانجوهاي من به من گفته اند که صحبت کردن در مورد اين سوالات قبل از تولد نوزاد، بسيار مفيد مي باشد.

آنها به من گفته اند که چنين مکالماتي به آنها کمک کرده است که آمادگي مناسبي براي بارداري، درد زايمان، فراغت از زايمان و شروع وظايف والديني شان داشته باشند.

چنين مکالماتي براي افرادي که مي خواهند پدر يا مادر شوند و همچنين نوزادان آنها مفيد مي باشد.

اکثر همکاران مراقبت سلامتي من، شامل متخصصان اطفال، در اغلب مواقع درمانجوهاي خودشان را به من ارجاع مي دهند.

چرا که آنها مطلع هستند کمک کردن به فردي که به بچه دار شدن فکر مي کنند، انتظار دارند که بچه دار شوند و يا اينکه بچه دارند، يکي از اصلي ترين و محبوب ترين حوزه هاي تخصصي مي باشد.

کمک به زوجين در اين مرحله از زندگي، يکي از علايق من در زندگي کاري و شخصي ام مي باشد.
بچه دار شدن - برخي از سوالات مد نظر ما مربوط به پدر يا مادر بودن مي باشد: بچه دار شدن – برخي از سوالات مد نظر ما مربوط به پدر يا مادر بودن مي باشد:
آيا موارد زير آشنا مي باشند؟

در طول ساليان متمادي من داستان هاي زيادي از زوجين در رابطه با ايجاد يک خانواده يا اضافه کردن بچه هاي بيشتر به خانواده فعلي شان شنيده ام.

در برخي مواقع باردار شدن راحت مي باشد. در برخي مواقع زوجين با مشکلات نازايي مواجه هستند و يک استرس قابل توجهي را در اين شرايط دارند.

در ساير موقعيت ها، يکي از زوجين يا هر دو آنها يک سري سوالاتي را در مورد بچه دار شدن دارند؛

اکثر سوالات آنها مربوط به زمان بندي مربوط به بچه دار شدن، موقعيت مالي موجود، ملاحظات سلامتي و مشکلات مربوط به توازن کار و زندگي مي باشد.
چه زماني بايد به مشاور بارداري يا درمانگر باليني مراجعه کرد - نشانه ها و عوارض زايمان
صحبت کردن در رابطه با تمامي اين مسائل يک روش مناسبي است.

البته من خودم به عنوان پدر سه کودک، يک سري اشتباهاتي را در بچه دار شدن و استفاده کردن از سرگرمي هاي مربوط به زندگي خانوادگي داشته ام.

ولي اين من هستم. من به اين شناخت دست يافته ام که هيچ ومي ندارد که همه افراد يک درک مشترکي داشته باشند. برخي از افراد بچه مي خواهند، در حاليکه ساير افراد بچه نمي خواهند.

با اين وجود، ممکن است که ساير افراد تصميم مشخصي در رابطه با اين موضوع نداشته باشند.

همه اين موارد خوب هستند.

نکته مهمي که در اين شرايط وجود دارد، داشتن چنين مکالماتي براي کمک به خودتان براي پيدا کردن حقيقت مربوط به خودتان مي باشد.
بنابراين در صورتي که در گذشته چنين مکالمه اي نداشته باشيد، الان شروع کنيد.

از خودتان بپرسيد که، چه چيزي براي شما حقيقت دارد؟

از همسر خودتان بپرسيد که چه چيزي در موردش حقيقت دارد؟

ممکن است که پاسخ هاي شما يکسان يا متفاوت باشد و يا اينکه در طول زمان تغيير کند.

ولي پرسيدن اين سوالات يک ايده مناسبي مي باشد، چرا که هر دو شما يک تصوري را از ديدگاه و موقعيت خودتان در اين زمان خاص خواهيد داشت.

به منظور کمک به شما براي شروع اين مکالمه، يک سري سوالاتي در اين مقاله آورده شده است که من آن را براي زوجيني توصيه مي کنم که به فکر به دنيا آوردن اولين، دومين، سومين، چهارم يا پنجمين بچه شان هستند! با خواندن ادامه مقاله، با اين سوالات آشنا شويد.
ارزيابي صادقانه من از وضعيت فعلي رابطه ام چيست؟

پاسخ به اين سوال مي تواند به شما کمک کند تا تعيين کنيد که آيا رابطه موجود يک فضاي حمايتي را براي يک کودک موجود در اين دنيا به وجود مي آورد يا نه.

اين پاسخ مي تواند به عنوان يک معيار باشد.

شما نياز داريد که در رابطه با اميدواري ها، آرزوها و تمايلات خودتان يک سري مکالماتي با همسرتان داشته باشيد که شامل تمايل شما براي بچه داشتن يا نداشتن بچه مي باشد.

در رابطه با اکثر زوجين، اين مورد به يک مسئله تبديل نمي شود.
آنها مطلع هستند که مي خواهند بچه دار شوند.

و در رابطه با برخي ديگر، اين مورد به يک مشکل تبديل خواهد شد، چرا که همه آنها نمي خواهند بچه دار شوند. به طور مشخص، بحث کردن در رابطه با اين موضوع در زمان فعلي مناسب مي باشد.

چرا که قبل از حامله شدن مي توانيد مشخص کنيد که يکي از شما يا هر دو شما نسبت به بچه دار شدن تنفر داريد و منجر به پيشگيري از بروز يک مشکل حاد خواهيد شد.

اين يک مکالمه کاملا مهمي مي باشد، چرا که فقط خود شما نسبت به بچه دار شدن يا بچه دار نشدن فکر نمي کنيد.

بلکه يک فرد سوم بالقوه هم وجود دارد که يک انسان به دنيا نيامده مي باشد و نياز دارد بداند که آيا هر دو پدر و مادرش او را مي خواهند يا نمي خواهند.
آيا رابطه ما به اندازه کافي بي روح شده است که نياز داريم يک بچه اي اضافه کنيم؟

صادقانه بودن در مورد اين مسئله که آيا رابطه شما مي تواند لذت طبيعي يک بچه جديد را تحمل کند يا نه، نه تنها يک موضوع مهمي مي باشد، بلکه همچنين يک نياز و مسئوليت طبيعي براي سرپرستي مي باشد.

منبع : بارداري

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

زاهدان چت.ساحل چت.ساحل گپ داشتن یک مدرسه شاد وب سایت رسمی مهندس حمیدرضا رسول اف Mandy همه برای سلامتی تحصیل در خارج از کشور تولیدی پوشاک علی کویر پلاس